Wygodne rozwiązanie dla każdego kierowcy – dodatkowe ubezpieczenie opon


Czasami przytrafia się nam jakieś nieszczęście i jesteśmy zmuszeni do przerwania jazdy. Jednym z takim wypadków może być przebicie się opony. Dawniej uszkodzone koło potrafił wymienić praktycznie każdy kierowca. Dzisiejsze konstrukcje samochodów są nieco bardziej skomplikowane, a życie ciągle przyspiesza tempo. Warto więc tę sprawę powierzyć profesjonaliście.

Wystarczy wyobrazić sobie taką sytuację: jedziesz samochodem, ładnie ubrany i spieszysz się na ważne spotkanie. Nagle samochód traci stabilność i ściąga w jedną stronę. Zatrzymujesz i sprawdzasz co się stało. Okazuje się, że opona się przebiła. Pozostaje Ci zamienić się w mechanika. Jednak nie w każdym momencie jesteś na to przygotowany. Brak odpowiedniej odzieży na zmianę, niewystarczająca wiedza techniczna lub po prostu brakuje czasu na czytanie instrukcji.

Taka historia może przytrafić się każdemu z nas. Mimo, że większości wymiana opon kojarzy się z prostą czynnością to w rzeczywistości nie jest tak łatwo.

Wszystko to zależy od modelu samochodu, a jego producenci często wyposażają go w różne rozwiązanie na wypadek uszkodzenia opony. Są to najczęściej: pełnowymiarowe koło zapasowe, koło dojazdowe albo zestaw naprawczy. Lecz oprócz tego potrzeba pewnej wiedzy oraz umiejętności.

Niezależnie od tego jaki zestaw ratunkowy posiada nasze auto, naprawa przeznaczona jest raczej dla doświadczonych kierowców. Najwygodniejszym rozwiązaniem w takiej sytuacji awaryjnej jest powierzenie naprawy specjaliście. Niestety koszt takiej usługi jest zazwyczaj dość wysoki. Dlatego najbardziej opłacalne będzie wykupienie dodatkowego ubezpieczenia, które pokryje wszelkie koszty związane z tą usługą.

W ramach polisy ubezpieczyciel gwarantuje wymianę kół na miejscu zdarzenia, kół w których zostały uszkodzone opony lub dętki, na sprawne koło lub koła zapasowe, holowanie ubezpieczonego pojazdu do warsztatu, w którym zostanie naprawione uszkodzone ogumienie (gdy wymiana na miejscu nie jest możliwa), pokrycie kosztów naprawy uszkodzonego ogumienia. Ubezpieczenie obejmuje również telefoniczną pomoc informacyjną o danych teleadresowych: zakładów wulkanizacyjnych, sklepów z oponami, punktów przechowywania opon.

Więcej szczegółów na temat ubezpieczenia uzyskać można poprzez kontakt mailowy bądź telefoniczny.

Zapraszamy do kontaktu!