ASSISTANCE – pomoc w zdarzeniach związanych z pojazdem.


Zdarzyło Ci się, że twój pojazd odmówił posłuszeństwa albo zabrakło Ci paliwa? Jeśli tak, to doskonałym rozwiązaniem, które pomoże Ci w takich awaryjnych sytuacjach będzie wykupienie dodatkowego ubezpieczenia Assistance. W dalszej części dowiesz się w czym jeszcze może Ci ono pomóc.

Assistance to ubezpieczenie dobrowolne, które obejmuje pomoc w przypadku różnych zdarzeń związanych z pojazdem. Zwłaszcza przy nieoczekiwanych losowych zdarzeniach, które nas nagle spotykają.

W przypadku tego rodzaju ubezpieczenia obowiązuje ono w przypadku konieczności holowania pojazdu, dowozu paliwa, naprawy pojazdu w miejscu awarii, wynajęcia i dostarczenia pojazdu zastępczego, pomoc telefoniczną w rozmowach z ośrodkami medycznymi, czy policją w przypadku pobytu za granicą.

Rodzajów assistance jest wiele i można je podzielić na:

Assistance komunikacyjny – czyli ochrona kierowcy i pasażerów w czasie podróży autem.

Assistance medyczny – czyli pomoc i obsługa medyczna ubezpieczonemu oraz członkom rodziny.

Assistance domowy – obejmuje usługi różnych specjalistów (hydraulików, stolarzy elektryków itp.) naprawę sprzętów RTV i AGD oraz urządzeń komputerowych.

Assistance w podróży – pomocne w przypadku różnych wypadków, które zdarzą się podczas wyjazdu, a zwłaszcza pomoc medyczna, często ten rodzaj ubezpieczenia jest uzupełnieniem ubezpieczenia turystycznego i ma ono zapewnić pokrycie kosztów i organizację leczenia w obcym kraju.

Assistance prawne – zapewnienie dostępu do informacji oraz informacji prawnej np. poprzez umówienie się na wizytę w kancelarii prawnej.

Wariantów ubezpieczenia assistance jest kilka. Różnią się one przede wszystkim: okresem ochrony, zakresem terytorialnym (Polska lub Polska + Europa) oraz zakresem ochrony.

Dużą zaletą komunikacyjnego ubezpieczenia assistance jest pomoc udzielana 24 godziny na dobę 7 dni w tygodniu. Pozwala to na uzyskanie pomocy w każdej chwili. Przed wykupieniem tego dodatkowego ubezpieczenia warto dokładnie zapoznać się z dostępnymi wariantami i  dobrze zastanowić się czego tak naprawdę potrzebujemy.

W standardowym zakresie uzyskamy pomoc przy holowaniu auta po kolizji, naprawie awarii na miejscu, użyczeniu pojazdu zastępczego na określony czas oraz pomoc informacyjna. Dla bardziej wymagających osób istnieje rozszerzone assistance, które obejmuje większą ilość usług: złomowanie po wypadku, pomoc w sytuacji złego zatankowania auta, czy też zorganizowanie noclegu dla podróżujących.